R12IB3S-OFM2_PMA
Industrial Automation, no Touch-Screen, Touch-Screen for 1-Finger Operation
Built-in Panel PC for professional use Industrial Panel PC in sturdy steel sheet design Robust aluminium front panel (IP65 protected) Designed for industrial applications in continuous operation Panelmount installation with rear screwed bolts Long-term availability
gross price: €0.00
Prices plus VAT plus shipping costs
Delivery time: upon request
| Order number: | 23120472 |
| Manufacturer: | WM |
| Manufacturer: | Winmate |
| series name: | SlimLine-Serie |
| Manufacturer item number: | R12IE3S-OFM2 |
| mechanics: | Panel Mount |
| dimensions width: | 34 |
| dimensions height: | 29 |
| dimensions depth: | 5,7 |
| Material housing: | Stahlblech / steel sheet |
| Material Front : | Aluminium / aluminum |
| protection front: | IP65 |
| colour: | RAL 7035 / light grey |
| controls: | 2 Keys: Power, Reset |
| VESA-Mounting Interface: | VESA 75 x 75 mm |
| mounting: | Einbau von vorne / front installation |
| cooling: | lüfterlos / fanless |
| Display-diagonal (inch): | 12,1 |
| aspect ratio: | 4:3 |
| resolution: | 1024 x 768 |
| brightness: | 500 cd/m² |
| contrast: | 1000:1 |
| Display-Technology: | LCD, LED Backlight |
| Touch-Screen or glass: | Resistive / Glas (optional) |
| Touch Interface: | USB |
| Manufacturer controller: | Premier |
| voltage input DC: | 12 V/DC |
| external power supply: | 12 V/DC, 100 - 240 V/AC, DC plug |
| HDMI: | 1 x HDMI 2.0 (optional) |
| USB: | 2 x USB 3.2 Gen2x1 (Type-A) |
| serial: | 2 x RS232 |
| Audio: | 2 x Speaker |
| LAN: | 2x 2.5 Giga LAN RJ45 |
| CPU Typ: | Celeron |
| CPU Model: | N6211 |
| CPU 64bit: | Ja |
| CPU speed: | 1,2 GHz |
| CPU cores: | 2 |
| CPU socket: | FCBGA1493 |
| RAM size (MB): | 8192 |
| RAM max. size (MB): | 16384 |
| Grafik Controller: | Intel UHD Graphics for 10th Generation |
| safety: | TPM 2.0 |
| SSD capacity (GB): | 128 |
| Ethernet connections: | 2 x RJ-45 |
| Ethernet data transfer: | 2 x Gigabit-LAN |
| Ethernet Controller : | 2 x Intel Ethernet Controller |
| WLAN : | Optional / optional |
| Bluetooth : | optional / optional |
| Betriebssystem: | Optional |
| operating-system language version: | deutsch / english / italian |
| operating temperatur min.: | 0°C |
| operating temperatur max.: | 50°C |
| warranty: | 24 Monate / 24 months |
* Alle Preise zzgl. gesetzl. Mehrwertsteuer zzgl. Versandkosten und ggf. Nachnahmegebühren, wenn nicht anders beschrieben